ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 22-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրինագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը եւ դրան ուղեկցող օրենքների նախագծերը:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի վերջին լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 23-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

22 декабря председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян провел рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий НС НКР, их заместители и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены законопроекты, включенные в повестку 2-й сессии Национального собрания, а также проект закона "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год" и сопровождающие его проекты законов.
Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что последнее пленарное заседание 2-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 23 декабря в 11:00.