ԱԺ նախագահի տարեվերջյան մամուլի ասուլիսի հրավեր
Դեկտեմբերի 24-ին, ժամը՝ 15:00-ին,  ԼՂՀ Ազգային ժողովի Փոքր դահլիճում տեղի կունենա խորհրդարանի  նախագահ Աշոտ Ղուլյանի` 6-րդ գումարման ԱԺ տարեկան ամփոփիչ մամուլի ասուլիսը (դահլիճն ապահովված կլինի Wi-Fi-ով):
ԱԺ-ում հավատարմագրված լրագրողներին ու օպերատորներին սիրով հրավիրում ենք նաեւ ԱԺ նախագահի ընդունելությանը, որը տեղի կունենա նույն օրը՝ դեկտեմբերի 24-ին, ժամը՝ 19:00-ին, «Ֆլորենս Գարդեն» ռեստորանում, որտեղ նախատեվում է մրցանակաբաշխություն՝ Ազգային ժողովի գործունեության առավել ակտիվ լուսաբանման համար:

Invitation to the summary annual press-conference of the NA Chairman
December 24, the summary annual press-conference of the Chairman of the Parliament, Ashot Ghoulyan, on the activities of NA of the 6th convocation will be held at 15:00 in the small hall of the Nagorno Karabakh Republic National Assembly.
The journalists and cameramen, accredited by the National Assembly are also invited to the reception on behalf of the Chairman of the National Assembly, which will take place at 19:00, December 24, at the "Florence Garden" restaurant, where the award ceremony for active coverage of the National Assembly activity is also planned.