ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 15-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրենքների նախագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը եւ դրան հարակից օրինագծերի փաթեթը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

December 15, Chairman of the Republic of Nagorno Karabakh National Assembly Ashot Ghoulyan held a working meeting, which was attended by Deputy Chairman of the Parliament, Chairman of the NKR NA Standing Committees and responsible Staff members.
The meeting discussed the draft laws included in the agenda of the 2nd session of the National Assembly, as well as the draft law "On State Budget of the Nagorno Karabakh Republic in 2016" and a package of related bills have been discussed at the meeting..
Chairmen of the Standing Committees submitted corresponding report concerning pending parliamentary bills.
Summing up the meeting, Ashot Ghoulyan announced that the next plenary session of the National Assembly of the 6-th convocation will be held on December 16 at 11:00.