ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 15-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրենքների նախագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը եւ դրան հարակից օրինագծերի փաթեթը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

15 декабря председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян провел рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку 2-й сессии Национального собрания, а также проект закона "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год" и пакет смежных законопроектов.
Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание Национального собрания 6-го созыва состоится 16 декабря в 11:00.