Պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ
07 դեկտեմբերի 2015
Դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը: Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:

Совместное заседание постоянных комиссий по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
07 декабря 2015
7 декабря состоялось совместное заседание постоянных комиссий Национального собрания НКР по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое вела председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Жанна Галстян. В повестку дня заседания были включены вопросы финансирования Министерства обороны НКР, полиции, Службы национальной безопасности, Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, предусмотренные в проекте закона НКР "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год".