Բյուջեի նախագծի քննարկումները հանձնաժողովներում շարունակվում են
Դեկտեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված արդյունաբերության, քաղաքաշինության, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի եւ կապի, էներգետիկ համակարգի, խմելու եւ ոռոգման ջրի ոլորտների,  շրջակա միջավայրի եւ բնական ռեսուրսների պահպանության,  ներդրումային հիմնադրամի ֆինանսավորման հարցերն էին:
Բյուջեի նախագիծը ներկայացնող ոլորտների պատասխանատուները եւ ԼՂՀ ֆինանսների փոխնախարար Գ. Մարտիրոսյանը պատասխանել ու լրացուցիչ պարզաբանումներ են տվել պատգամավորների բարձրացրած հարցերին:

3 декабря состоялось совместное заседание постоянных комиссий Национального собрания НКР по вопросам производства и производственных инфраструктур и финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое вел председатель комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур Арпат Аванесян.
В повестку дня заседания были включены вопросы финансирования сфер промышленности, градостроительства, сельского хозяйства, транспорта и связи, энергетической системы, питьевой и оросительной воды, а также охраны окружающей среды и природных ресурсов, инвестиционного фонда, предусмотренные в проекте закона НКР "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год".