Դեկտեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը:
Համատեղ նիստի օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված արտաքին գործերի նախարարության, զբոսաշրջության, պատմական միջավայրի պահպանության եւ տեղեկատվության ոլորտների ֆինանսավորման հարցերն էին:
2016 թվականի ծրագրերի վերաբերյալ համապատասխան զեկույցներով հանդես եկան ԼՂՀ ԱԳ նախարար Կ. Միրզոյանը, էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ս. Շահվերդյանը, Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամ Ա. Վանյանը եւ «Ազատ Արցախ» հանրային թերթի գլխավոր խմբագիր Լ. Մարտիրոսյանը:
Բյուջեի նախագիծը ներկայացնող ոլորտների պատասխանատուները եւ ԼՂՀ ֆինանսների փոխնախարար Գ. Մարտիրոսյանը պատասխանել ու լրացուցիչ պարզաբանումներ են տվել պատգամավորների բարձրացրած հարցերին:

Совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по внешним сношениям и финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
03 декабря 2015
3 декабря состоялось совместное заседание постоянной комиссии Национального собрания НКР по внешним сношениям и финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое вела председатель комиссии по внешним сношениям Арзик Мхитарян.
В повестку дня совместного заседания были включены вопросы финансирования Министерства иностранных дел, сферы туризма, охраны исторической среды и информационной сферы, предусмотренные в проекте закона НКР "О государственном бюджете Нагорно-Карабахской Республики на 2016 год".
С соответствующими докладами о планах на 2016 год выступили министр иностранных дел НКР К. Мирзоян, заместитель министра экономики С.Шахвердян, член Cовета Общественной телерадиокомпании Арцаха А. Ванян и главный редактор газеты "Азат Арцах" Л. Мартиросян.