Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 24-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների ու աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված օրենքի նախագծերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի պատրաստվածության վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝  Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 26-ին, ժամը՝ 11:00-ին:
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի, առաջիկա լիագումար նիստին նախատեսվում է նաեւ օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

24 ноября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян провел рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели и заместители постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку 2-й сессии. Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 2-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 26 ноября в 11:00.
Согласно Регламенту Национального собрания, на предстоящем пленарном заседании планируется также проведение процедуры вопросов-ответов НС–Правительство.