ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորների այցելությունն առաջնագիծ
ԼՂՀ Ազգային ժողովի քաղաքական բոլոր խմբակցությունները ներկայացնող մի խումբ պատգամավորներ նոյեմբերի 19-ին այցելել են հանրապետության հարավարեւելյան սահմանագծի պաշտպանական դիրքեր եւ այդ ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր:
Պատգամավորները հանդիպել են մարտական դիրքերում ծառայություն անցնող զինվորներին ու հրամանատարներին, շրջայց կատարել հենակետերում եւ ծանոթացել զինվորականների ծառայությանն ու կենցաղային պայմաններին:
Երախտագիտություն հայտնելով հանրապետության սահմաններն անառիկ պահելու եւ մարտական բարձր ոգի ցուցաբերելու համար՝ խորհրդարանականները վստահեցրել են, որ առաջնագիծը շարունակելու է մնալ երկրի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Արցախի խորհրդարանի պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ պատգամավորների այցերը հանրապետության սահմանային բնակավայրեր եւ առաջնագիծ տեղի են ունեցել նաեւ հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում եւ նախատեսվում է դրանք շարունակել առաջիկայում եւս:

19 ноября группа депутатов, представляющих все фракции Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики, посетила оборонительные позиции на юго-восточной границе республики и дислоцированные в этом направлении воинские части.
Депутаты встретились с военнослужащими, несущими службу на боевых позициях, командным составом, обошли опорные пункты и ознакомились с условиями службы и быта военнослужащих.
Выразив благодарность за обеспечение неприступности границ и высокий боевой дух, парламентарии заверили, что передовая линия и впредь будет находиться в центре внимания властей страны.
Отметим, что организованные по инициативе постоянной комиссии НС НКР по вопросам обороны, безопасности и правопорядка визиты депутатов в приграничные населенные пункты и передовые позиции республики состоялись также в октябре. Планируется продолжить их и в ближайшем будущем.