ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորների այցելությունն առաջնագիծ
ԼՂՀ Ազգային ժողովի քաղաքական բոլոր խմբակցությունները ներկայացնող մի խումբ պատգամավորներ նոյեմբերի 19-ին այցելել են հանրապետության հարավարեւելյան սահմանագծի պաշտպանական դիրքեր եւ այդ ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր:
Պատգամավորները հանդիպել են մարտական դիրքերում ծառայություն անցնող զինվորներին ու հրամանատարներին, շրջայց կատարել հենակետերում եւ ծանոթացել զինվորականների ծառայությանն ու կենցաղային պայմաններին:
Երախտագիտություն հայտնելով հանրապետության սահմաններն անառիկ պահելու եւ մարտական բարձր ոգի ցուցաբերելու համար՝ խորհրդարանականները վստահեցրել են, որ առաջնագիծը շարունակելու է մնալ երկրի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Արցախի խորհրդարանի պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ պատգամավորների այցերը հանրապետության սահմանային բնակավայրեր եւ առաջնագիծ տեղի են ունեցել նաեւ հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում եւ նախատեսվում է դրանք շարունակել առաջիկայում եւս:

A group of parliamentarians representing all political factions of the NKR National Assembly visited the southeastern border defense positions and military units located in that direction.
The parliamentarians met with the soldiers and commanders serving at the military positions, toured the military bases and inspected the service and living conditions of the soldiery.
Expressing gratitude for the border safeguarding and high combat spirit, the parliamentarians assured the soldiers that the frontline will continue to be in the spotlight of the state authorities.
On the initiative of Artsakh Parliament Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement the deputies visited the frontline in October and such visits are scheduled to be continued in the future.