«Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի ղեկավար, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին՝ Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ։
«Հարգարժան պարոն Ռոշբլուան,
Արցախում ցնցված են Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների լուրից: «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի անդամների եւ հազարավոր արցախցիների անունից ընդունեք մեր անկեղծ վշտակցությունը Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Մենք կիսում ենք Ֆրանսիայի ցավն ու այս ծանր պահին մեր զորակցությունն ենք հայտնում աննախադեպ ահաբեկչության բոլոր զոհերի հարազատներին եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթում տուժածներին:
Ընդունեք նաեւ մեր հավաստիացումը, որ Արցախն ահաբեկչության դեմ պայքարում եւ համամարդկային արժեքների պահպանման ձգտումներում Ֆրանսիայի ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է»,- ասված է ցավակցական հեռագրում։

The Head of the Friendship circle “Karabakh-France”, Chairman of the NKR NA Ashot Ghoulyan sent a telegram of Condolences to the Head of the Friendship Circle “France-Karabakh”, Member of the Parliament of France, Francois Rochebloine, regarding the terrorist attacks that took place in France.
"Dear Mr. Rochebloine,
Artsakh is shocked by the news on the past terrorist attacks in Paris. On behalf of the members of the Circle of Friendship "France-Karabakh" and thousands of people of Artsakh accept our sincere condolences to the friendly people of France.
We share the pain of France in these difficult moments and express our solidarity with the relatives of all the victims of the unprecedented terrorism and wish those injured a quick recovery.
Please also accept our assurance that Artsakh is a sincere friend to the French people in fighting against terrorism, and the desire to preserve human values”, - reads the telegram.