«Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել «Ֆրանսիա-Ղարաբաղ» բարեկամության շրջանակի ղեկավար, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին՝ Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ։
«Հարգարժան պարոն Ռոշբլուան,
Արցախում ցնցված են Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների լուրից: «Ղարաբաղ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի անդամների եւ հազարավոր արցախցիների անունից ընդունեք մեր անկեղծ վշտակցությունը Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Մենք կիսում ենք Ֆրանսիայի ցավն ու այս ծանր պահին մեր զորակցությունն ենք հայտնում աննախադեպ ահաբեկչության բոլոր զոհերի հարազատներին եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթում տուժածներին:
Ընդունեք նաեւ մեր հավաստիացումը, որ Արցախն ահաբեկչության դեմ պայքարում եւ համամարդկային արժեքների պահպանման ձգտումներում Ֆրանսիայի ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է»,- ասված է ցավակցական հեռագրում։

Руководитель Круга дружбы "Карабах-Франция", председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян отправил сегодня телеграмму соболезнования руководителю Круга дружбы "Франция-Карабах" Франсуа Рошблуану в связи с серией терактов в Париже.
"Уважаемый г-н Рошблуан,
В Арцахе потрясены вестью о произошедших в Париже террористических актах. От имени членов Круга дружбы "Карабах-Франция" и тысяч арцахцев примите наши искренние соболезнования дружественному народу Франции.
Мы разделяем боль Франции и в эту трудную минуту выражаем нашу поддержку родственникам всех жертв этого беспрецедентного теракта, а всем пострадавшим желаем скорейшего выздоровления.
Примите также наши заверения в том, что Арцах был и будет искренним другом французского народа в борьбе с терроризмом и в стремлениях к сохранению общечеловеческих ценностей", – говорится в телеграмме.