Տեղի է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի հերթական լիագումար նիստը
Հոկտեմբերի 29-ին Աշոտ Ղուլյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԼՂՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի հերթական լիագումար նիստը:
Նիստի օրակարգի համաձայն քննարկվել և ընդունվել են «Հանրակրթության մասին» ԼՂՀ օրենքում  փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»,  առաջին ընթերցմամբ` «Քաղաքացիական ծառայության մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», երկրորդ ընթերցմամբ` «Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի մասին» և «Հանրային հատվածի  կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքները:
Նիստի ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել պատգամավոր Հայկ Խանումյանի նախաձեռնությամբ ներկայացված «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծի շուրջ, ինչի արդյունքում հեղինակն առաջարկել է հետաձգել նախագծի քննարկումը` լրամշակման նպատակով: Այդ աշխատանքն իրականացնելու համար պատգամավորների առաջարկով ԱԺ-ում ներկայացված խմբակցությունների մասնակցությամբ կստեղծվի աշխատանքային խումբ:
Լիագումար նիստի վերջում պատգամավորական հայտարարություններով հանդես են եկել Արսեն Առստամյանը, Հայկ Խանումյանը և Գագիկ Բաղունցը:

29 октября под председательством Ашота Гуляна состоялось очередное пленарное заседание Национального собрания НКР 6-го созыва.
Согласно повестке заседания был обсужден и принят закон Нагорно-Карабахской Республики «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "Об общем образовании"», в первом чтении был принят закон «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "О гражданской службе"», а во втором чтении – законы НКР "О физической культуре и спорте" и "О бухгалтерском учете организаций общественного сектора".
В ходе заседания состоялся обмен мнениями касательно представленного по инициативе депутата Айка Ханумяна проекта закона о внесении изменения в закон НКР "Регламент Национального собрания", в результате чего автор предложил отложить рассмотрение проекта с целью его доработки. Для осуществления этих работ по предложению депутатов будет создана рабочая группа, в состав которой войдут представители парламентских фракций.
По окончании пленарного заседания с заявлениями выступили депутаты Арсен Арустамян, Айк Ханумян и Гагик Багунц.