ԼՂՀ ԱԺ նախագահը անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 27-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների ու աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված օրինագծերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի պատրաստվածության վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին:

Председатель НС НКР провел рабочее совещание
27 октября председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие председатели и заместители постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку 2-й сессии. Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание 2-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 29 октября в 11:00.