Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ԱՀՀ ղեկավար կազմին
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 14-ին Երեւանում հադիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Քերոլին Մուգարի եւ նույն կազմակերպության համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի հետ:
Կողմերը քննարկել են ԱՄՆ-ի հայկական կազմակերպությունների եւ ԼՂՀ պետական կառույցների, մասնավորապես՝ խորհրդարանի միջեւ համագործակցության հնարավոր ուղղությունները, մտքեր փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության, Արցախի հանրային-տնտեսական կյանքի զարգացման հարցերի շուրջ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը:
Նույն օրը Աշոտ Ղուլյանը մասնակցել է Փարաքարի պուրակում Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ առաջին արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հարրի Գիլմորի հիշատակին նվիրված ծառատունկին:

Ашот Гулян встретился с руководством Армянской Ассамблеи Америки
14 октября председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян в Ереване встретился с председателем Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Керолин Мугар и сопредседателем организации Энтони Барсамяном.
Стороны обсудили возможные направления сотрудничества между армянскими организациями США и государственными структурами НКР, в частности с парламентом. В ходе встречи состоялся обмен мнениями касательно вопросов, связанных с региональной безопасностью, а также развитием общественно-экономической жизни в Арцахе.
На встрече присутствовала региональный директор Армянской Ассамблеи Америки Арпи Варданян.
В тот же день Ашот Гулян в Паракаре принял участие в посадке деревьев, посвященной памяти первого чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Гарри Гилмора.