Հուլիսի 12-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանին և նույն կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Միացյալ նահանգների հայկական կազմակերպությունների գործունեության հիմնական ուղղությունները և այդ համատեքստում Ամերիկայի հայկական համագումարի և Արցախի խորհրդարանի փոխգործակցության թեմաները :
Ազգային ժողովի նախագահը գոհունակություն է հայտնել ԱՀՀ հետ նախորդ տարիների համագործակցության արդյունքներից և վստահեցրել` այն շարունակելու պատրաստակամության մասին:
Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն տարածաշրջանային անվտանգության և ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման, Արցախի հանրային-տնտեսական կյանքի աշխուժացման հարցերի շուրջ, և նախանշվել են հետագա անելիքները:

July 12, Ashot Ghoulyan, Chairman of Nagorno Karabakh National Assembly received the Co-Chairman of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America (AAA) Van Grigoryan and the regional director of the organization Arpi Vardanyan.
During the meeting the parties discussed the main directions of the activities of Armenian organizations in the United States of America and, in this context, touched upon interaction between the Armenian Assembly of America and the Parliament of Nagorno-Karabakh.
Chairman of the NKR National Assembly expressed satisfaction with the cooperation with the Armenian Assembly of America over the past years and pledged readiness to continue it
Within the framework of the meeting the parties exchanged views on regional security, the Nagorno-Karabakh conflict settlement, intensification of the socio-economic life of Artsakh, and also outlined a plan for further action.