ԱԺ նախագահը ներկա է գտնվել «Շիրակ-Արցախ էքսպո 2015»-ին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 3-ին ներկա է գտնվել Շուշիում  անցկացվող «Շիրակ-Արցախ էքսպո 2015» ցուցահանդեսի բացմանը: ԼՂՀ մշակույթի եւ երիտասարդության եւ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունների աջակցությամբ իրականացված ցուցահանդեսը նպատակ ունի փորձի փոխանակման միջոցով նպաստել Արցախի երիտասարդների հիմնախնդիրների լուծմանը:
Խորհրդարանի նախագահը, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Ն. Աղաբալյանի ուղեկցությամբ շրջել է ՀՀ Շիրակի մարզի եւ Արցախի երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունները ներկայացնող  տաղավարներով եւ ծանոթացել  յուրաքանչյուրի գործունեությանն  ու հետագա ծրագրերին:
Ցուցահանդեսին հաջորդած քննարկմանը Ա. Ղուլյանը երիտասարդներին  ներկայացրել է ԼՂՀ սոցիալ-քաղաքական իրավիճակը եւ ՀԿ-ների ներգրավվածությունը  նշված ոլորտներում առկա հիմնախնդիրների լուծմանը:
Երիտասարդների աջակցության, բազմազավակ ընտանիքների սոցիալական ապահովվության  եւ այլ թեմաների շուրջ էին «Շիրակ-Արցախ էքսպո 2015»-ի մասնակիցների` խորհրդարանի նախագահին ուղղած հարցերը:
Հանդիպման ավարտին Ա. Ղուլյանը համոզմունք է հայտնել, որ նման հանդիպումները  երկուստեք համագործակցության խթան կհանդիսանան եւ ԼՂՀ ՀԿ-ներին ավելի ճանաչելի կդարձնեն միջազգային կառույցներին ու ծրագրերին:

Председатель НС присутствовал на открытии выставки "Ширак-Арцах Экспо 2015"
3 июля председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян в Шуши присутствовал на открытии выставки "Ширак-Арцах Экспо 2015".
Выставка, организованная при содействии Министерства культуры и молодежи НКР и Министерства спорта и по делам молодежи Армении, имеет целью посредством обмена опытом способствовать решению проблем молодежи Арцаха.
Председатель парламента в сопровождении министра культуры и молодежи НКР обошел павильоны, представляющие молодежные общественные организации Ширакской области и Арцаха, ознакомился с деятельностью каждой из них и дальнейшими программами.
На состоявшемся после выставки обсуждении Ашот Гулян представил молодежи социально-политическую ситуацию в НКР, а также коснулся вовлеченности общественных организаций в решение имеющихся в указанных сферах проблем.
Вопросы, адресованные председателю парламента участниками выставки "Ширак-Арцах Экспо 2015", касались  поддержки молодежи, социального обеспечения многодетных семей и других тем.
По окончании встречи Ашот Гулян выразил уверенность, что подобные встречи послужат стимулом для двустороннего сотрудничества и будут способствовать популяризации общественных организаций НКР в международных кругах.