Աշխատանքային խորհրդակցություն` Ազգային ժողովում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 26-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են նախորդ գումարման խորհրդարանից մնացած եւ առաջին նստաշրջանից հետո Ազգային ժողով մուտք գործած օրենսդրական նախաձեռնությունների պատրաստվածության հարցերը:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները եւ ղեկավարվելով ԼՂՀ Սահմանադրության 86-րդ հոդվածով` խորհրդարանի նախագահը ստորագրել է որոշում` 2015 թվականի հունիսի 30-ին` ժամը 11:00-ին, կառավարության նախաձեռնությամբ, արտահերթ նստաշրջան գումարելու մասին:

26 июня председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие председатели и заместители постоянных комиссий НС НКР и ответственные работники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, связанные с подготовкой законодательных инициатив, не рассмотренных на сессиях парламента предыдущего созыва и поступивших в Национальное собрание после первой сессии.
Подводя итоги совещания и руководствуясь ст. 86 Конституции НКР, Ашот Гулян подписал решение, согласно которому 30 июня в 11:00 по инициативе правительства будет созвана внеочередная сессия.