Աշխատանքային խորհրդակցություն` Ազգային ժողովում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 26-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են նախորդ գումարման խորհրդարանից մնացած եւ առաջին նստաշրջանից հետո Ազգային ժողով մուտք գործած օրենսդրական նախաձեռնությունների պատրաստվածության հարցերը:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները եւ ղեկավարվելով ԼՂՀ Սահմանադրության 86-րդ հոդվածով` խորհրդարանի նախագահը ստորագրել է որոշում` 2015 թվականի հունիսի 30-ին` ժամը 11:00-ին, կառավարության նախաձեռնությամբ, արտահերթ նստաշրջան գումարելու մասին:

Working Meeting at the NKR National Assembly
June 26, National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the Chairs and Deputy Chairs of the NKR National Assembly Standing Committees and Senior Staff members.
The issues related to the preparation of legislative initiatives which were not discussed at the parliament session of the previous convocation and passed to the National Assembly after the first session were discussed.
Summing up the meeting and guided by art. 86 of the Constitution of the NKR Ashot Ghoulyan signed a decree, according to which an extraordinary session at the initiative of the government will convene at 11.00, 30 June.