Վստահության քվե` ԼՂՀ կառավարությանը
Ինչպես արդեն հաղորդվել է, ԼՂՀ կառավարությունը, ղեկավարվելով Սահմանադրության 89-րդ հոդվածի դրույթներով, սահմանված ժամկետում ԼՂՀ Ազգային ժողով է ներկայացրել կառավարության 2015-2017թթ. գործունեության ծրագիրը` միաժամանակ դնելով իր վստահության հարցը: Ծրագրի քննարկումը խորհրդարանի հունիսի 10-ի նիստում ավարտվել է ժամը 12:50-ին:
Հիմք ընդունելով այն փաստը, որ մինչեւ հունիսի 11-ի ժամը 12:50, այսինքն` «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ԼՂՀ օրենքի 101 եւ 102 հոդվածների համաձայն, 24 ժամվա ընթացքում, չի ներկայացվել կառավարությանն անվստահություն հայտնելու  մասին որոշման նախագիծ` կառավարության գործունեության ծրագիրը համարվում է հավանության արժանացած:

Парламент НКР вынес вотум доверия правительству
Как ранее сообщалось, правительство НКР, руководствуясь положениями ст. 89 Конституции в установленном сроке представило в Национальное собрание НКР программу деятельности кабмина за 2015-2017 гг., поставив вопрос о доверии. Обсуждение программы на прошедшем 10 июня заседании парламента завершилось в 12:50.
Принимая за основу тот факт, что до 12:50 11 июня, то есть согласно ст. 101 и 102 закона НКР "Регламент Национального собрания" в течение 24 часов, не был представлен проект решения о выражении вотума недоверия правительству программа деятельности кабмина считается одобреннной.