Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 9-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված հարցերը: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն, լիագումար նիստին նորընտիր խորհրդարանի հավանությանը կներկայացվի կառավարության 2015-2017թթ. գործունեության ծրագիրը:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները` Աշոտ Ղուլյանը  հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 1-ին նստաշրջանի հերթական նիստը տեղի կունենա հունիսի 10-ին` ժամը 11:00-ին:
Այնուհետեւ խորհրդարանի նախագահը  խմբակցությունների ղեկավարների հետ քննարկել է խորհրդարանում այլ երկրների հետ բարեկամական խմբերի վերաձեւավորման եւ քաղաքական գործունեության հետ կապված հարցեր:

June 9, Chairman of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan convoked a working meeting with the participation of the deputy chairman of the Parliament, chairmen and deputy chairmen of the Standing committees and responsible staff members.
The items of the National Assembly first session were discussed. According to the NA regulations the program of the government for 2015-2017 will be presented at the plenary session to the newly elected parliament for approval.
Summing up the meeting Ashot Ghoulyan said that the next National Assembly plenary meeting of the 1st session of the 6-th convocation will be held on June 10 at 11:00.
Afterwards the issues relating to the political activity and reformation of the parliamentary friendship groups with different countries was discussed.