Հունիսի 2-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների եւ ֆինանսաբյուջետային ու տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էին համապատասխան հանձնաժողովների նախագահներ Արզիկ Մխիթարյանը եւ Ռուսլան Իսրայելյանը:
Օրակարգում ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության, ԿԱ զբոսաշրջության եւ պատմական միջավայրի պահպանության վարչության, հանրային հեռուստառադիոընկերության եւ «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի 2014 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության քննարկումներն էին։
ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանի հաղորդմամբ գերատեսչությանը հատկացված գումարը կազմել է 614.321.321 ՀՀ դրամ, որից փաստացի կատարողականը կազմել է 566.618.272 դրամ կամ 93.2%:
ԿԱ զբոսաշրջության եւ պատմական միջավայրի պահպանության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանի ներկայացմամբ ոլորտին հատկացված 35 մլն դրամից փաստացի կատարողականը կազմել է 30.630 հազ դրամ կամ 87.5%:
Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Նորեկ Գասպարյանի տեղեկացմամբ հատկացվել է 643.246 հազ. դրամ, փաստացի կատարողականը կազմել է 640.297 հազ. դրամ կամ 99.5%:
«Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի գլխավոր խմբագիր Լեոնիդ Մարտիրոսյանի հաղորդմամբ կառավարության կողմից հատկացվել է 76.212 հազ. դրամ, կատարողականը կազմել է 100%:
Համատեղ նիստին ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը եւ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի փոխնախարար Նվեր Բաղդասարյանը:

2 июня состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по внешним сношениям и по финансово-бюджетным вопросам и вопросам экономического управления, которое вели председатели соответствующих комиссий Арзик Мхитарян и Руслан Исраелян.
В повестку дня заседания было включено рассмотрение годового отчета Министерства иностранных дел НКР, Управления по туризму и охране исторической среды при правительстве НКР, Общественной телерадиокомпании Арцаха и республиканской газеты "Азат Арцах" об исполнении государственного бюджета за 2014 год.
Министр иностранных дел Карен Мирзоян сообщил, что из 614.321.321 драмов, выделенных ведомству, фактическое исполнение составило 566.618.272 драмов или 93.2%.
Как отметил начальник Управления по туризму и охране исторической среды при правительстве НКР Сергей Шахвердян, из 35 млн. драмов, выделенных ведомству, фактическое исполнение составило 30.630 тыс. драмов или 87.5%.
По сообщению председателя Совета общественной телерадиокомпании Арцаха Норека Гаспаряна, телерадиокомпании было выделено 643.246 тыс. драмов, из которых фактическое исполнение составило 640.297 тыс. драмов или 99.5%.
Главный редактор республиканской газеты "Азат Арцах" Леонид Мартиросян отметил, что правительство выделило изданию 76.212 тыс. драмов, фактическое исполнение составило 100%.
На совместном заседании присутствовали председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, вице-спикер Ваграм Балаян, заместитель министра финансов и экономики Нвер Багдасарян.