Մայիսի 27-ին ավարտվեց ԼՂՀ «Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկության եզրափակիչ փուլը:
Մայրաքաղաքի եւ շրջանների հանրակրթական դպրոցների 3-6-րդ դասարանների աշակերտներին ընդգրկող 8 թիմի միջեւ ընթացող երկօրյա մրցությունների արդյունքում հաղթող ճանաչվեց Մարտունու շրջանի հավաքական թիմը: Հաղթող թիմը ստացավ ԼՂՀ Ազգային ժողովի փոխանցիկ գավաթը պահելու եւ ՀՀ «Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկության եզրափակիչ փուլին մասնակցելու իրավունք:
Երկրորդ եւ երրորդ մրցանակային տեղերը գրավեցին Հադրութի շրջանի Մեծ Թաղերի միջնակարգ դպրոցի եւ Մարտակերտի շրջանի հավաքական թիմերը:
«Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկությանը մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերն ու անհատական բարձր արդյունքներ ցուցաբերած մասնակիցներն արժանացան ԼՂՀ Ազգային ժողովի, կրթության եւ գիտության նախարարության, Սպորտի պետական կոմիտեի դիպլոմների ու պարգեւների:
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորելով խաղարկության մասնակիցներին ու կազմակերպիչներին ՝ կոչ արեց ավելի բարձր հիմքերի վրա դնել երեխաների ֆիզիկական դաստիարակության մակարդակն ու խթանել սպորտի զարգացումը դպրոցներում:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ, ԿԳ նախարարության եւ Սպորտի պետական կոմիտեի ներկայացուցիչներ:

Результаты розыгрыша кубка Национального собрания НКР
По итогам двухдневных соревнований между 8 командами учащихся 3-6 классов общеобразовательных школ Степанакерта и районов НКР победителем стала сборная команда Мартунинского района.
Команда, одержавшая победу, завоевала переходящий кубок Национального собрания НКР и право участия в заключительном этапе розыгрыша "Кубка Национального собрания" Армении.
Второе и третье места заняли команда средней школы села Мец Тагер Гадрутского района и сборная Мартакертского района.
Команды, занявшие призовые места в розыгрыше "Кубка Национального собрания" НКР и показавшие высокие результаты, удостоились дипломов и наград Национального собрания НКР, Министерства образования и науки и Государственного комитета спорта.
Поздравив участников и организаторов розыгрыша кубка, председатель парламента НКР Ашот Гулян призвал постоянно повышать уровень физического воспитания детей и стимулировать развитие спорта в школах.
На мероприятии присутствовали депутаты Национального собрания НКР, представители Министерства образования и науки, Государственного комитета спорта.