Մայիսի 26-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում մասնակցել է «Ազգային ժողովի գավաթի» հերթական խաղարկության մրցումների եզրափակիչ փուլի բացման արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա էին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, պատգամավորներ, ԼՂՀ կրթության եւ գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, կրթության եւ սպորտի գործիչներ:
«Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկության մրցումների եզրափակիչ փուլին մասնակցում է 8 թիմ` Ստեփանակերտի քաղաքային եւ շրջանային փուլերում թեթեւ աթլետիկա մարզաձեւից լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած 3-6-րդ դասարանների աշակերտները:
Ողջունելով ու բարեմաղթանքի խոսքեր ուղղելով դպրոցական մարզիկներին` ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ արդեն 12-րդ անգամ անցկացվող «Ազգային ժողովի գավաթի» ամենամյա խաղարկությունը եւս մի առիթ ու հնարավորություն է ուշադրություն բեւեռելու մատաղ սերնդին, նրա ֆիզիկական դաստիարակությանն ու կամային հատկանիշների ձեւավորմանը:
ԼՂՀ ԱԺ գավաթի խաղարկությունը կտեւի երկու օր: Հաղթող թիմը իրավունք կստանա մասնակցելու ՀՀ ԱԺ գավաթի խաղարկությանը:

NKR National Assembly Cup Launched
May 26, Chairman of the Parliament of Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghoulyan participated in the opening ceremony of the regular “NKR National Assembly Cup” which took place in Stepanakert Republic Stadium after Stefan Shahoumyan.
Chair of the NKR NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Armen Sargsyan, Minister of Education and Science Slava Asryan, MPs, representatives of sport and education attended the event.
8 teams– 3-6 form students, who showed the best results in athletics in the city and regional level, took part in the final stage of the competition.
Welcoming the students, the NA Chairman noted that the annual “NKR National Assembly Cup” which is held for the 12th time pay attention to physical education and the forming  of strong-willed qualities of the younger generation.
NKR NA Cup will last 2 days. The winning team will gain the right to participate in the NA Cup Armenia.