Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մայիսի 3-ին ընդունել է Հարավային Օսիայի Հանրապետության խորհրդարանի ղեկավար Անատոլի Բիբիլովի գլխավորած պատվիրակությանը, որն Արցախում է խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրերին` Ազգային ժողովի նախագահը կարևորել է Հարավային Օսիայի խորհրդարանի հետ համագործակցությունն ու գործընկերների դիտորդական առաքելության նշանակությունը` պետականաշինության ոլորտում փորձի փոխանակման տեսանկյունից:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար` Հարավային Օսիայի խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է ժողովրդավարական գործընթացների ամրապնդման գործում ընտրությունների կարևորությունը:

Председатель НС НКР принял спикера парламента Южной Осетии
Председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян 3 мая принял делегацию, возглавляемую руководителем парламента Республики Южная Осетия Анатолием Бибиловым, которая находится в Арцахе с целью осуществления наблюдательской миссии на парламентских выборах.
Приветствуя гостей, председатель Национального собрания подчеркнул значение сотрудничества с парламентом Южной Осетии и указал на важность осуществления наблюдательской миссии с точки зрения обмена опытом в сфере государственного строительства.
Выразив благодарность за приглашение, руководитель парламента Южной Осетии отметил, что парламентские выборы являются важным шагом на пути укрепления демократических процессов.