Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ապրիլի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված օրենքի նախագծերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի պատրաստվածության վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները և ղեկավարվելով ԼՂՀ Սահմանադրության 86-րդ հոդվածով` խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի արտահերթ նիստ գումարելու մասին, որը տեղի կունենա ապրիլի 20-ին, ժամը՝ 15:00-ին:

18 апреля председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС НКР, председатели и заместители постоянных комиссий и ответственные работники  аппарата.
В ходе совещания обсуждались проекты законов 11-й сессии Национального собрания. Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно находящихся на рассмотрении парламента законопроектов.
Подводя итоги совещания и руководствуясь статьей 86 Конституции НКР, председатель парламента Ашот Гулян объявил о созыве внеочередного заседания Национального собрания 11-й сессии 5-го созыва, которое состоится 20 апреля, в 15.00.