Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 23-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված օրենքի նախագծերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի պատրաստվածության վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մարտի 25-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян 23 марта созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий, их заместители и сотрудники аппарата.
В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенные в повестку 11-й сессии. Председатели постоянных комиссий представили соответствующие отчеты касательно готовности законопроектов, находящихся на рассмотрении парламента.
Подводя итоги совещания, председатель парламента заявил, что очередное пленарное заседание 11-й сессии Национального собрания 5-го созыва состоится 25 марта, в 11:00.