Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին:
Ողջունելով հյուրին` ԼՂՀ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է նման հանդիպումների արդյունավետությունը կրթության ու գիտության ոլորտում օրենսդրական բնույթի խնդիրների լուծման և փորձի փոխանակման տեսանկյունից:
Ներկայացնելով ՀՀ Ազգային ժողովում շրջանառվող կրթական ոլորտի բարեփոխումներին վերաբերող օրենսդրական նախաձեռնությունները` ՀՀ ԿԳ նախարարն ընդգծել է օրենսդրական դաշտում ներդաշնակ քայլերի սերտ համագործակցության կարևորությունը:
Քննարկվել են կրթության և գիտության ոլորտներում առկա խնդիրներին ու օրենսդրական բարեփոխումների ընթացքին առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԿԳ նախարար Սլավա Ասրյանը, ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտոր Գագիկ Գալստյանը:

Председатель НС НКР принял министра образования и науки РА
Председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян 23 марта принял министра образования и науки Армении Армена Ашотяна.
Приветствуя гостя, руководитель парламента НКР подчеркнул эффективность подобных встреч с точки зрения решения имеющихся в сфере образования и науки проблем законодательного характера и обмена опытом.
Представив находящиеся на рассмотрении в Национальном собрании законодательные инициативы по реформам в сфере образования, Армен Ашотян отметил важность слаженных действий и  тесного сотрудничества в законодательной сфере.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся проблем в сфере образования и науки, а также хода осуществления законодательных реформ.
Во встрече приняли участие министр образования и науки НКР Слава Асрян, ректор Национального университета архитектуры и строительства Армении Гагик Галстян.