ԼՂՀ ԱԺ նախագահն այցելել է Արցախի պետական համալսարան
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 27-ին Արցախի պետական համալսարանում հանդիպում է ունեցել պրոֆեսորա-դասախոսական կազմի և ուսանողների հետ:
Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ ԱրՊՀ ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը կարևորել է գիտակրթական գլխավոր հաստատության և բարձրագույն իշխանության ներկայացուցիչների պարբերական հանդիպումների անհրաժեշտությունը:
Անդրադառնալով 1988 թվականի փետրվարյան իրադարձությունների պատմական նշանակությանը՝ Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի անկախ պետականության՝ որպես արցախյան շարժման առաջադրած նպատակների իրականացման հիմնական միջոցի իրողությունը: Խորհրդարանի ղեկավարն երկրի ապագայի հետ կապված հրատապ հարցերի լուծման գործում կարևորել է մտավորականության եւ երիտասարդության հետ արդյունավետ երկխոսության հարթակների ձևավորումը:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է դասախոսների և ուսանողների հարցերին, լրացուցիչ պարզաբանումներ տվել խորհրդարանի գործունեության, կրթական համակարգի ճիշտ ծրագրավորման, տարածաշրջանային գործընթացներում Արցախի դերակատարության ու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների հետ կապված խնդիրների առնչությամբ:

Председатель НС НКР посетил Арцахский государственный университет
Председатель Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян 27 февраля в Арцахском государственном университете провел встречу с профессорско-преподавательским составом и студентами.
Приветствуя участников встречи, ректор АрГУ Мануш Минасян отметила необходимость проведения периодических встреч представителей главного научно-образовательного учреждения и высшей власти.
Ссылаясь на историческое значение февральских событий 1988 года, председатель Национального Собрания подчеркнул создание независимой государственности Нагорного Карабаха как основного средства достижения выдвинутых целей в годы арцахского движения. В деле решения актуальных вопросов, связанных с будущим страны, глава парламента отметил важность формирования платформы для эффективного диалога  с интеллигенцией и молодежью.
По завершении встречи Ашот Гулян ответил на вопросы преподавателей и студентов, дал дополнительные пояснения касательно деятельности парламента, правильного планирования образовательной системы, роли Арцаха в региональных процессах, а также вопросов, связанных с мероприятиями, посвященными 100-й годовщине Геноцида армян.