ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 18-ին ընդունել է խորհրդարանում փորձուսուցում անցնող Արցախի պետական համալսարանի քաղաքագիտության և իրավագիտության ֆակուլտետների մի խումբ ուսանողների:
Աշոտ Ղուլյանն ապագա քաղաքագետների ու իրավագետների ուշադրությանն է ներկայացրել օրենսդիր իշխանության կառուցվածքին ու գործունեությանը, ԼՂՀ Սահմանադրությամբ խորհրդարանին վերապահված լիազորություններին և դրանց շրջանակում Ազգային ժողովի կողմից իրականացվող գործառույթներին առնչվող հարցերը: Խորհրդարանի նախագահն ընդգծել է ուսումնառության ընթացքում զարգացման ժամանակակից միտումներին հետևելու, օտար լեզուների տիրապետելու, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին լիարժեք տեղեկատվությանը տիրապետելու և ճիշտ ներկայացնելու կարևորությունը:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է ուսանողների հարցերին և շնորհավորել նրանց՝ գալիք Վերածննդի օրվա առթիվ:

February 18, NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan received a group of Artsakh State University Department of Political Science and Law students undergoing practical training at the Parliament.
Ashot Ghoulyan presented the structure and activities of the legislative body to the future politicians and lawyers, introduced powers of the Parliament provided by the Constitution and the National Assembly activities within that frame. The Chairman also underlined the importance for the young people to be aware of modern development tendency, as well as a foreign language knowledge and possession of the full information about the Republic of Nagorno-Karabakh and its corresponding correct presentation to the world.
After the meeting Ashot Ghoulyan answered the students’ questions and congratulated them with the coming Renaissance Day.