ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 18-ին ընդունել է խորհրդարանում փորձուսուցում անցնող Արցախի պետական համալսարանի քաղաքագիտության և իրավագիտության ֆակուլտետների մի խումբ ուսանողների:
Աշոտ Ղուլյանն ապագա քաղաքագետների ու իրավագետների ուշադրությանն է ներկայացրել օրենսդիր իշխանության կառուցվածքին ու գործունեությանը, ԼՂՀ Սահմանադրությամբ խորհրդարանին վերապահված լիազորություններին և դրանց շրջանակում Ազգային ժողովի կողմից իրականացվող գործառույթներին առնչվող հարցերը: Խորհրդարանի նախագահն ընդգծել է ուսումնառության ընթացքում զարգացման ժամանակակից միտումներին հետևելու, օտար լեզուների տիրապետելու, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին լիարժեք տեղեկատվությանը տիրապետելու և ճիշտ ներկայացնելու կարևորությունը:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է ուսանողների հարցերին և շնորհավորել նրանց՝ գալիք Վերածննդի օրվա առթիվ:

18 февраля председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян принял группу студентов факультета политологии и юриспруденции Арцахского государственного университета, проходящих практику в парламенте.
Ашот Гулян представил вниманию будущих политиков и юристов структуру и деятельность законодательного органа, ознакомил с наделенными Конституцией полномочиями парламента и функциями Национального Собрания, выполняемыми в рамках этих полномочий. Председатель парламента подчеркнул необходимость пополнения в годы учебы знаний о современных тенденциях развития, владения иностранными языками, а также исчерпывающей информацией о Нагорно-Карабахской Республике и ее правильного представления.
По завершении встречи Ашот Гулян ответил на вопросы студентов и поздравил их с наступающим Днем Возрождения.