Հանդիպում խորհրդարանում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորական պատվիրակությանը, որի կազմում էին Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի և ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպումը  շարունակվել է ընդլայնված կազմով, որին միացել են նաև Արցախի խորհրդարանի խումբ-խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Քննարկվել  են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի շփման գծի երկայնքով լարվածության ավելացման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցերը:
Անդրադառնալով ս.թ. հունվարի 31-ին Քաշաթաղի շրջանում տեղի ունեցած միջադեպին՝ օրենսդիրներն ընդգծել են նման իրավիճակներում խնդիրներն օրենսդրության շրջանակներում կարգավորելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը կարևորվել են Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համագործակցության ընդլայմանն ու 2015 թվականին իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցերը:

Председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян 6 февраля принял делегацию депутатов Национального Собрания Республики Армения в составе представителей межпарламентской комиссии Армения-Арцах и фракций Национального Собрания РА.
Затем встреча была продолжена в расширенном формате с участием представителей групп и фракций парламента Арцаха.
В ходе встречи были рассмотрены вопросы, касающиеся нынешней ситуации, сложившейся в результате эскалации напряженности вдоль линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджане.
Обратившись к инциденту, произошедшему 31 января в Кашатагском районе, законодатели подчеркнули необходимость урегулирования проблем в рамках законодательства в подобных ситуациях.
Участники встречи подчеркнули важность расширения сотрудничества межпарламентской комиссии Армения-Арцах, а также обсудили вопросы, связанные с программами, которые предстоит осуществить в 2015 году.