Հանդիպում խորհրդարանում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորական պատվիրակությանը, որի կազմում էին Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի և ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպումը  շարունակվել է ընդլայնված կազմով, որին միացել են նաև Արցախի խորհրդարանի խումբ-խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Քննարկվել  են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի շփման գծի երկայնքով լարվածության ավելացման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցերը:
Անդրադառնալով ս.թ. հունվարի 31-ին Քաշաթաղի շրջանում տեղի ունեցած միջադեպին՝ օրենսդիրներն ընդգծել են նման իրավիճակներում խնդիրներն օրենսդրության շրջանակներում կարգավորելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը կարևորվել են Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համագործակցության ընդլայմանն ու 2015 թվականին իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցերը:

A Meeting in the Parliament
February 6, Chairman of the National Assembly of Artsakh Republic Ashot Ghoulyan received a delegation of the National Assembly of the Republic of Armenia, which included representatives of the Armenia-Artsakh Inter-Parliamentary Commission and factions of the National Assembly of RA.
The meeting was continued in an extended format with the participation of the representatives of the parliamentary factions of Artsakh.
Referring to the incident that took place on January 31 Kashatagh region, lawmakers stressed that in such situations, problems need to be regulated within the framework of law.
The meeting highlighted the importance of expansion of inter-parliamentary cooperation between Armenia and Artsakh as well as issues of the programs to be implemented in 2015.