ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամական շրջանակի ղեկավար, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին՝ Փարիզում «Շառլի Էբդո» ամսագրի խմբագրության նկատմամբ իրականացված ահաբեկչության կապակցությամբ։
«Հարգարժան պարոն Ռոշբլուան,
Արցախում ցնցված են «Charlie Hebdo» երգիծական ամսագրի խմբագրության դեմ ահաբեկչության լուրից: Իմ եւ Ազգային ժողովի գործընկերներիս անունից ընդունեք մեր ժողովրդի անկեղծ վշտակցությունը Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Մենք կիսում ենք Ֆրանսիայի ցավը, քաղաքակիրթ աշխարհի զայրույթը եւ պատրաստ ենք ահաբեկչության եւ անհանդուրժողականության դեմ միջազգային համախմբվածությանը բերել մեր երկրի մասնակցությունը, երկիր, որի ժողովուրդը նույնպես բախվել է պետական մակարդակով իրականացվող ահաբեկչության փորձերին։
Եւս մեկ անգամ ընդունեք մեր վշտակցությունը եւ հավաստիացումը, որ ինքնիշխան Արցախը հանուն համամարդկային արժեքների պահպանման ձգտումներում Ֆրանսիայի ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է», -ասված է ԼՂՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Сегодня председатель НС НКР Ашот Гулян направил телеграмму соболезнования руководителю круга дружбы Франция-Арцах, депутату НС Франции Франсуа Рошблуану в связи с террористическом актом в редакции сатирического еженедельника “Charlie Hebdo”.
“Уважаемый господин Рошблуан,
В Арцахе народ потрясен известием о террористическом акте в редакции сатирического еженедельника “Charlie Hebdo”. От имени моих коллег в Национальном Собрании и лично от моего имени примите наши искренние соболезнования дружественному народу Франции.
Мы разделяем боль Франции, гнев цивилизованного мира, и наша страна, народ которой на себе испытал террор на государственном уровне, готова присоединиться к международной солидарности в борьбе против терроризма и нетерпимости.
Еще раз примите наши соболезнования и заверения в том, что суверенный Арцах искренне поддерживает чаяния народа Франции во имя общечеловеческих ценностей", – отмечается в телеграмме соболезнования.