ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամական շրջանակի ղեկավար, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին՝ Փարիզում «Շառլի Էբդո» ամսագրի խմբագրության նկատմամբ իրականացված ահաբեկչության կապակցությամբ։
«Հարգարժան պարոն Ռոշբլուան,
Արցախում ցնցված են «Charlie Hebdo» երգիծական ամսագրի խմբագրության դեմ ահաբեկչության լուրից: Իմ եւ Ազգային ժողովի գործընկերներիս անունից ընդունեք մեր ժողովրդի անկեղծ վշտակցությունը Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին:
Մենք կիսում ենք Ֆրանսիայի ցավը, քաղաքակիրթ աշխարհի զայրույթը եւ պատրաստ ենք ահաբեկչության եւ անհանդուրժողականության դեմ միջազգային համախմբվածությանը բերել մեր երկրի մասնակցությունը, երկիր, որի ժողովուրդը նույնպես բախվել է պետական մակարդակով իրականացվող ահաբեկչության փորձերին։
Եւս մեկ անգամ ընդունեք մեր վշտակցությունը եւ հավաստիացումը, որ ինքնիշխան Արցախը հանուն համամարդկային արժեքների պահպանման ձգտումներում Ֆրանսիայի ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է», -ասված է ԼՂՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Today the Chairman of the NKR NA Ashot Ghoulyan sent а telegram of condolences to the Chairman of the France-Artsakh Friendship Circle, French MP Francois Rochebloine concerning the terrorist act in the editorial office of the satirical weekly “Charlie Hebdo”.
Dear Mr. Rochebloine
In Artsakh the people are shocked by the news of the terrorist attack against the editorial office of the satirical weekly “Charlie Hebdo”. From myself and on behalf of my colleagues in the National Assembly accept our sincere sympathy to the friendly people of France.
We share the pain of France, the anger of the civilized world and our country, whose people have experienced the terror on a state level, is ready to join the international solidarity in the fight against terrorism and intolerance.
Once again, please accept our condolences and assurances that the sovereign Artsakh wholeheartedly supports the feelings of the people of France in the name of universal values, "says the chairman of the NKR National Assembly in a telegram of condolences.