ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այցելել է սահմանագծի դիրքեր
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 31-ին այցելել է հանրապետության արեւելյան սահմանագծի դիրքեր՝ շնորհավորելու ՊԲ դիրքապահ զինվորների ու հրամանատարների Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը։
Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դիրքապահներին անցնող տարում գերհագեցած ծառայության եւ Արցախի պետական սահմանները վստահորեն վերահսկելու համար։
Աշոտ Ղուլյանն ընդգծել է, որ Արցախի անվտանգության եւ անկախության գլխավոր երաշխիքն այսօր եւ գալիք բոլոր տարիներին լինելու է Պաշտպանության բանակը եւ ժողովրդի կազմակերպվածությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ինքնիշխանությունը պաշտպանելու վճռականությամբ։

December 31, Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan visited the eastern state boundary lines to congratulate the NKR Defense Army soldiers and Commanders with the New Year and Christmas.
Chairman of the Parliament thanked Armenian soldiers and commanders for this year tensed service and confident control over the state borders.
Ashot Ghoulyan noted that the main guarantee of independence and security of Artsakh today and in the coming years will be its Defense Army and people, determined to defend the sovereignty of the Republic of Nagorno-Karabakh.