ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այցելել է սահմանագծի դիրքեր
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 31-ին այցելել է հանրապետության արեւելյան սահմանագծի դիրքեր՝ շնորհավորելու ՊԲ դիրքապահ զինվորների ու հրամանատարների Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը։
Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դիրքապահներին անցնող տարում գերհագեցած ծառայության եւ Արցախի պետական սահմանները վստահորեն վերահսկելու համար։
Աշոտ Ղուլյանն ընդգծել է, որ Արցախի անվտանգության եւ անկախության գլխավոր երաշխիքն այսօր եւ գալիք բոլոր տարիներին լինելու է Պաշտպանության բանակը եւ ժողովրդի կազմակերպվածությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ինքնիշխանությունը պաշտպանելու վճռականությամբ։

Председатель НС НКР Ашот Гулян посетил передовые позиции
Председатель Национального Собрания Ашот Гулян 31 декабря посетил восточные приграничные позиции, чтобы поздравить дозорных солдат и командиров Армии Обороны с Новым годом и Рождеством Христовым.
Председатель Парламента поблагодарил дозорных за напряженную службу в истекшем году и за уверенный контроль над государственной границей.
Ашот Гулян подчеркнул, что основным залогом безопасности и независимости Арцаха сегодня и все ближайшие годы, будет Армия Обороны и организованность народа, преисполненного решимостью защищать суверенитет Нагорно-Карабахской Республики.