ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 24-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրինագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» եւ դրան ուղեկցող օրենքների նախագծերը:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի վերջին լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 25-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Председатель НС НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание
24 декабря председатель Национального Собрания НКР созвал рабочее совещание с участием заместителя председателя, председателей постоянных комиссий и ответственных работников аппарата.
Во время совещания обсуждались проекты законов 10 сессии Национального Собрания ““О государственном бюджете Нагорно-Карабахской республики на 2015 год”, а также проекты сопроводительных документов.
Председатели постоянных комиссий представили отчеты относительно соответствующих проектов, находящихся в обращении.
Подводя итоги совещания, председатель Ащот Гулян объявил, что последнее пленарное заседание Национального Собрания 10 сессии 5-го созыва состоится 25 декабря в 11.00.