Աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովում
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրենքների նախագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» եւ դրա հետ կապված օրենքների նախագծերի փաթեթը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 18-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Working Consultation at the National Assembly
December 17, Chairman of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan held a working meeting with the participation of the deputy chairman of the Parliament, chairmen of the Standing committees and responsible staff members.
The draft laws of the agenda of the forthcoming 10th session of the NKR National Assembly, the law on “Nagorno Karabakh Republic State Budget 2015” were included into the agenda of the sitting. The chairmen of the Standing Committees of the National Assembly presented corresponding reports on the draft laws in circulation.
Summing up, Chairman of the Parliament, Ashot Ghoulyan announced that the next plenary session will be held at 11:00 a.m. December 18.