Աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովում
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրենքների նախագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» եւ դրա հետ կապված օրենքների նախագծերի փաթեթը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները համապատասխան հաղորդումներ են ներկայացրել շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 18-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

17 декабря председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание с участием заместителя председателя, председателей постоянных комиссий и ответственных работников аппарата.
На совещании обсуждались законопроекты, включенные в повестку дня предстоящей 10 сессии Национального собрания НКР, закон “О государственном бюджете Нагорно-Карабахской республики на 2015 год” и пакета документов, связанных с ним. Председатели Постоянных комиссий представили соответствующие доклады относительно находящихся в обращении проектов.
Подводя итоги, Председатель Парламента, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание состоится 18 декабря в 11.00.