Դեկտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների հանձնաժողովի նախագահ Հրանտ Սաֆարյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված արդյունաբերության, քաղաքաշինության, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի եւ կապի, էներգետիկ համակարգի, խմելու եւ ոռոգման ջրի ոլորտների ֆինանսավորման հարցերն էին:
Ըստ համապատասխան կառույցների՝ 2015 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված հատկացումները կատարվել են հետեւյալ կերպ. գյուղատնտեսության նախարարություն՝ 3.600 մլն դրամ, քաղաքաշինության նախարարություն՝ 8.900 մլն դրամ, արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարություն՝ 2.245 մլն դրամ, ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի վարչություն՝ 287 մլն դրամ, ԿԱ շրջակա միջավայրի եւ բնական ռեսուրսների վարչություն՝ 288 մլն դրամ, հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողով՝ 148 մլն դրամ, գյուղի եւ գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամ՝ 820 մլն դրամ, Արցախի ներդրումային հիմնադրամ՝ 2.500 մլն դրամ:
Պատգամավորների բարձրացրած հարցերին պատասխանել ու լրացուցիչ պարզաբանումներ են տվել ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ Մ. Հակոբջանյանը եւ Գ. Մարտիրոսյանը:

Joint Sitting of the NKR NA Standing Committees on Production and Industrial Infrastructure and Financial-Budgetary and Economic Management conducted by the Chairman of the Standing Committee on Production and Industrial Infrastructure Hrant Safarian was held on December 9.
The issues of financing in industry, urban development, agriculture, transport and communications, energy, drinking and irrigation water provided by the draft law of “Nagorno Karabakh Republic State Budget 2015” were included into the agenda of the sitting.
According to the relevant structures State Budget allocations in 2015 are as follows: Ministry of Agriculture - 3.600 mln AMD, Ministry of Urban Planning - 8.900 mln. AMD, Ministry of Industrial Infrastructures - 2.245 mln AMD, Department of Civil Aviation – 287 mln AMD, Department of Tourism and Historical Environment Protection – 288 mln AMD, The State Commission on Regulating Public Services and Economic Competition – 148 mln AMD, Artsakh Investment Fund – 2.500 mln AMD.
Deputy ministers of Finance and Economy M. Hakobjanyan answered and made further clarification to all the questions raised by the parliamentarians.