Դեկտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր արտադրության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների հանձնաժողովի նախագահ Հրանտ Սաֆարյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված արդյունաբերության, քաղաքաշինության, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի եւ կապի, էներգետիկ համակարգի, խմելու եւ ոռոգման ջրի ոլորտների ֆինանսավորման հարցերն էին:
Ըստ համապատասխան կառույցների՝ 2015 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված հատկացումները կատարվել են հետեւյալ կերպ. գյուղատնտեսության նախարարություն՝ 3.600 մլն դրամ, քաղաքաշինության նախարարություն՝ 8.900 մլն դրամ, արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարություն՝ 2.245 մլն դրամ, ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի վարչություն՝ 287 մլն դրամ, ԿԱ շրջակա միջավայրի եւ բնական ռեսուրսների վարչություն՝ 288 մլն դրամ, հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողով՝ 148 մլն դրամ, գյուղի եւ գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամ՝ 820 մլն դրամ, Արցախի ներդրումային հիմնադրամ՝ 2.500 մլն դրամ:
Պատգամավորների բարձրացրած հարցերին պատասխանել ու լրացուցիչ պարզաբանումներ են տվել ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ Մ. Հակոբջանյանը եւ Գ. Մարտիրոսյանը:

Совместное заседание Постоянных комиссий по вопросам производства и производственных инфраструктур и по финансово-бюджетным и вопросам экономического управления
09 декабря 2014
9 декабря состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по вопросам производства и производственных инфраструктур и по финансово-бюджетным и вопросам экономического управления, которое вел председатель постоянной комиссии по финансово-бюджетным и вопросам экономического управления,  Грант Сафарян.
На повестке дня стоял вопрос финансирования в сфере промышленности, градостроительства, сельского хозяйства, транспорта и связи, энергетики, питьевой и поливочной воды, предусмотренный проектом закона НКР “О государственном бюджете Нагорно-Карабахской республики на 2015 год”.
Согласно соответствующим структурам, ассигнования Государственного бюджета 2015 осуществляются следующим образом: министерство сельского хозяйства – 3.600 млн. драмов, министерство градостроительства – 8.900 млн. драмов, министерство производственных инфраструктур – 2.245 млн. драмов,  управление гражданской авиации – 287 млн. драмов, управление по туризму и охране исторической среды – 288 млн. драмов, государственная комиссия по урегулированию общественных услуг и экономической конкуренции – 148 млн. драмов, фонд содействия селу и сельскому хозяйству – 820 млн. драмов, инвестиционный фонд Арцаха – 2.500 млн. драмов.
На вопросы, поднятые депутатами, ответили и дали дополнительные разъяснения  заместители министра финансов и экономики, М. Акопджанян и Г. Мартиросян.