Դեկտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի ոլորտների ֆինանսավորման հարցերն էին:
2015 թվականի ֆինանսական ծրագրերի վերաբերյալ համապատասխան զեկուցմամբ հանդես եկան ԼՂՀ ԿԳ նախարար Ս. Ասրյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 13.540 մլն դրամ), մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Ն. Աղաբալյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 1.389 մլն դրամ) եւ ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռ.Հովսեփյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 276 մլն դրամ):

8 декабря состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта и по финансово-бюджетным и вопросам экономического управления, которое вел председатель постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, Армен Саргсян.
На повестке дня стоял вопрос финансирования в сфере науки, образования, искусства, молодежи и спорта, предусмотренный проектом закона НКР “О государственном бюджете Нагорно-Карабахской республики на 2015 год”.
С соответствующими речами относительно финансовых программ на 2015 год, выступили министр образования и науки, С.Асрян (предусмотренные бюджетом ассигнования - 13.540 млн. драмов), министр культуры и по делам молодежи, Н. Агабалян (предусмотренные бюджетом ассигнования - 1.389 млн. драмов) и председатель Государственного комитета по спорту, Р. Овсепян (предусмотренные бюджетом ассигнования - 276 млн. драмов).