Պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ
08 դեկտեմբերի 2014
Դեկտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության ու ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը:
Օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության եւ փրկարար ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:

Совместное заседание Постоянных комиссий по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и вопросам экономического управления
08 декабря 2014
8 декабря состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС НКР по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным и вопросам экономического управления, которое вела председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка, Жанна Галстян.
На повестке дня стоял вопросы финансирования министерства обороны, полиции, управления национальной безопасности и государственной службы национальной безопасности, предусмотренные проектом закона НКР “О государственном бюджете Нагорно-Карабахской республики на 2015 год”.