Արտաքին հարաբերությունների եւ ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ
05 դեկտեմբերի 2014
Դեկտեմբերի 5-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների եւ ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էր արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանը:
Համատեղ նիստի օրակարգում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի մասին» ԼՂՀ օրենքի նախագծում նախատեսված արտաքին գործերի նախարարության  եւ տեղեկատվության ոլորտների ֆինանսավորման հարցերն էին:
2015 թվականի ֆինանսական ծրագրերի վերաբերյալ համապատասխան զեկուցմամբ հանդես եկան ԼՂՀ ԱԳ նախարար Կ. Միրզոյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 650 մլն դրամ), ԿԱ զբոսաշրջության եւ պատմանական միջավայրի պահպանության վարչության պետ Ս. Շահվերդյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 99 մլն դրամ), Արցախի հանրային հեռուստառադիոնըկերության խորհրդի նախագահ Ն. Գասպարյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 389 մլն դրամ) եւ «Ազատ Արցախ» հանրային թերթի գլխավոր խմբագիր Լ. Մարտիրոսյանը (բյուջեով նախատեսված հատկացումները՝ 78 մլն դրամ):
ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի փոխնախարար Մ. Հակոբջանյանը պատասխանել եւ լրացուցիչ պարզաբանումներ է տվել  պատգամավորների բարձրացրած հարցերին:

Joint Sitting of the Standing Committees on Foreign Relations and Financial-Budgetary and Economic Management
05 December 2014
December 5, Joint Sitting of the Standing Committees on State and Legal Affairs and Financial-Budgetary and Economic Management conducted by the Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations, Vahram Atanesyan was held.
The issues on financing the Ministry at Foreign Affairs and information spheres provided by the draft law on “The NKR State Budget 2015” were included into the agenda.
The speeches on the financial programs were made by the NKR Foreign minister K. Mirzoyan, the chairman of the State Department of Tourism and Historical Environment S. Shakhverdyan, chairman of NKR Public television and the editor-in-chief of state newspaper “Azat Artsakh” L.Martirosyan.
Deputy Minister of Finance and Economy M.Hakopjanyan answered the questions and made clarification to the questions of the parliamentarians.