Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 3-ին այցելել է Ամերիկայի հայկական համագումարի գրասենյակ և հանդիպել կառույցի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու և մյուս պատասխանատուների հետ: Քննարկվել են Արցախի քաղաքական, տնտեսական զարգացման հարցերը, ինչպես նաեւ դրանք արտաքին աշխարհին ներկայացնելու հնարավորությունները:
Դեկտեմբերի 4-ին Աշոտ Ղուլյանը Վաշինգտոնի Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է կառույցի գործադիր տնօրեն Արամ Համբարյանի եւ ԱՄՆ-ում Հայ դատի գրասենյակի նախկին ղեկավար Կարո Արմենյանի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը եւ հնարավոր զարգացումները, տարածաշրջանային ու միջազգային իրադարձությունները, ինչպես նաեւ անդրադարձ է կատարվել առաջիկա տարիների համար համագործակցության հիմնական ուղղություններին:

NKR NA Chairman met the Heads of Armenian organizations in the US
December 3, Ashot Ghoulyan attended the office of the Armenian Assembly of America and met with the Executive Director of the organization, Brian Ardouni and other officials. The issues on political and economic development of Artsakh as well as the opportunities of their presentation to the outside world were discussed.
December 4, Ashot Ghoulyan met with the Executive Director of the Armenian National Committee of America Aram Hambaryan and the ex-chief of the Haydat in the USA Karo Armenyan in their office in Washington. During the meeting the issue on current situation in the peaceful resolution of the Karabakh conflict and possible forthcoming regional and international changes, and the issue of cooperation in the coming future were discussed.