Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 3-ին այցելել է Ամերիկայի հայկական համագումարի գրասենյակ և հանդիպել կառույցի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու և մյուս պատասխանատուների հետ: Քննարկվել են Արցախի քաղաքական, տնտեսական զարգացման հարցերը, ինչպես նաեւ դրանք արտաքին աշխարհին ներկայացնելու հնարավորությունները:
Դեկտեմբերի 4-ին Աշոտ Ղուլյանը Վաշինգտոնի Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է կառույցի գործադիր տնօրեն Արամ Համբարյանի եւ ԱՄՆ-ում Հայ դատի գրասենյակի նախկին ղեկավար Կարո Արմենյանի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը եւ հնարավոր զարգացումները, տարածաշրջանային ու միջազգային իրադարձությունները, ինչպես նաեւ անդրադարձ է կատարվել առաջիկա տարիների համար համագործակցության հիմնական ուղղություններին:

Председатель НС НКР встретился с руководителями армянских организаций США
3 декабря Председатель Национального Собрания Ашот Гулян посетил офис Армянской Ассамблеи Америки и встретился с исполнительным директором организации, Брайаном Ардуни и другими ответственными работниками. Обсуждались вопросы политического и экономического развития Арцаха, а также возможности их представления внешнему миру.
4 декабря Ашот Гулян в офисе Айдат в Вашингтоне встретился с исполнительным директором организации, Арамом Гамбаряном и бывшим руководителем Айдата в США, Каро Арменяном. На встрече обсуждались нынешнее положение в вопросе урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и возможные изменения в региональных и международных событиях, а также основные направления сотрудничества в ближайшие годы.