Դասընթաց Երիտասարդական խորհրդարանում
Նոյեմբերի 24-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովին կից Երիտասարդական խորհրդարանի անդամների համար կազմակերպվել էր դասընթաց, որը վարում էր «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահ Կարեն Բեքարյանը:
Քննարկման թեմաներն էին. «Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման գործընթաց. ներկա իրավիճակը և զարգացման հեռանկարները» ու «Ինտեգրացիոն գործընթացները Հայաստանի Հանրապետությունում. մարտահրավերներ, հնարավորություններ»:
Կարեն Բեքարյանն երիտասարդական խորհրդարանի անդամների ուշադրությունը հրավիրեց առաջին հերթին այն տերմինաբանությանը, որով ներկայացվում է Ադրբեջանի և Ղարաբաղի միջև հակամարտության կարգավորման հետ կապված տեղեկատվությունը: Այնուհետև բանախոսն անհրաժեշտ պարզաբանումներ տվեց ներկայացված թեմաների մանրամասներից և պատասխանեց Երիտասարդական խորհրդարանի անդամների հարցերին:

Training in the Youth Parliament
November 24, a training conducted by the chairman of the NGO “European Integration” Karen Bekaryan was held for the members of the NA Youth Parliament.
The following topics were discussed: “Karabakh conflict regulation, current situation and the perspectives of development” and "The process of integration in the Republic of Armenia, challenges and opportunities".
First of all Karen Bekaryan focused the attention of the members of the Youth Parliament on the terminology related to the information about Azerbaijan-Karabakh conflict resolution. Then the lecturer specified the details presented in the topics and answered the questions of the members of the representatives of the Youth Parliament.