Դասընթաց Երիտասարդական խորհրդարանում
Նոյեմբերի 24-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովին կից Երիտասարդական խորհրդարանի անդամների համար կազմակերպվել էր դասընթաց, որը վարում էր «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահ Կարեն Բեքարյանը:
Քննարկման թեմաներն էին. «Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման գործընթաց. ներկա իրավիճակը և զարգացման հեռանկարները» ու «Ինտեգրացիոն գործընթացները Հայաստանի Հանրապետությունում. մարտահրավերներ, հնարավորություններ»:
Կարեն Բեքարյանն երիտասարդական խորհրդարանի անդամների ուշադրությունը հրավիրեց առաջին հերթին այն տերմինաբանությանը, որով ներկայացվում է Ադրբեջանի և Ղարաբաղի միջև հակամարտության կարգավորման հետ կապված տեղեկատվությունը: Այնուհետև բանախոսն անհրաժեշտ պարզաբանումներ տվեց ներկայացված թեմաների մանրամասներից և պատասխանեց Երիտասարդական խորհրդարանի անդամների հարցերին:

Тренинг в Молодежном парламенте
24 ноября был организован тренинг для членов Молодежного Парламента НКР, который проводил председатель НПО “Европейская интеграция” Карен Бекарян.
Обсуждались следующие темы: “Процесс урегулирования Карабахского конфликта, нынешняя ситуация и перспективы развития” и “Процесс интеграции в Республике Армения, проблемы и возможности”
Внимание членов Mолодежного Парламента Карен Бекарян обратил в первую очередь на терминологию, связанную с информацией об урегулировании конфликта между Азербайджаном н Карабахом. Затем лектор разъяснил подробности представленной темы и ответил на вопросы представителей Молодежного Парламента.