ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝  խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների  և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստի օրակարգի հետ կապված հարցերը: Մշտական հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրել են համապատասխան հաղորդումներ՝ շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Օրենսդիրներն անդրադարձել են նաև 2015թ. պետական բյուջեի քննարկման ընթացակարգին և խորհրդարանական գործունեությանն առնչվող այլ հարցերի:

17 ноября Председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее заседание с участием председателей Постоянных комиссий и сотрудников аппарата.
На заседании рассматривались вопросы, связанные с повесткой дня предстоящей очередной 10 сессией Национального Собрания. Председатели Постоянных комиссий представили соответствующие отчеты относительно ряда законопроектов, находящихся в обращении.
Законодатели коснулись также вопроса процедуры рассмотрения государственного бюджета на 2015 и других вопросов, касающихся деятельности парламента.