ԼՂՀ և ՀՀ խորհրդարանների արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ
Նոյեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ԼՂՀ և ՀՀ խորհրդարանների արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Վահրամ Աթանեսյանը և Արտակ Զաքարյանը:
Ողջունելով համատեղ նիստի մասնակիցներին՝ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը կարևորել է Արցախի և Հայաստանի օրենսդիրների միջև տարբեր ձևաչափի հանդիպումները, որոնք նպաստում են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև համագործակցության ամրապնդմանը:
Կողմերը, որոնց կազմում ընդգրկված էին ԼՂՀ և ՀՀ խորհրդարանական տարբեր խմբակցությունների ներկայացուցիչներ, քննարկել են միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ղարաբաղյան հիմնախնդրի շուրջ ընթացող քննարկումներին ՀՀ պատվիրակությունների գործունեությանն ու արդյունքներին, ինչպես նաեւ ԼՂՀ միջազգային ճանաչմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Այնուհետև ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն Արցախի խորհրդարանում անց է կացրել իր արտագնա հերթական նիստը:

Совместное заседание постоянных комиссий парламентов НКР и РА по внешним сношениям
2 ноября состоялось совместное заседание постоянных комиссий парламентов НКР и РА по внешним сношениям, которое вели председатели комиссий Ваграм Атанесян и Артак Закарян.
Приветствуя участников совместного заседания, Председатель Национального собрания республики Арцах, Ашот Гулян, подчеркнул важность встреч законодателей Арцаха и Армении в различных форматах, которые способствуют укреплению сотрудничества между парламентами двух армянских государств.
Стороны, в составе которых были охвачены представители различных фракций парламентов НКР и РА, прослушали итоги участия делегации РА в обсуждении текущих вопросов вокруг проблемы Карабаха в международных парламентских организациях, а также широкий спектр вопросов, касающихся международного признания НКР.
Далее Постоянная комиссия Национального Собрания РА по внешним сношениям провела свое выездное заседание в Парламенте Арцаха.