Աշխատանքային խորհրդակցություն` Ազգային ժողովում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 28-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստի օրակարգի հետ կապված հարցերը: Լսվել են հանձնաժողովների նախագահների համապատասխան հաղորդումները՝ շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքներն՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ Արցախի խորհրդարանի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա ս.թ. հոկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին:

28 октября председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий и председателя аппарата. На совещании обсуждались вопросы, связанные с предстоящим пленарным заседанием 10 сессии Национального собрания НКР 5-го созыва.  Слушались отчеты председателей соответствующих комитетов относительно ряда законопроектов, находящихся в обращении.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян заявил, что очередное пленарное заседание 10 сессии Национального собрания НКР, состоится 29 октября в 11.00 часов.