Աշխատանքային խորհրդակցություն` Ազգային ժողովում
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 28-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստի օրակարգի հետ կապված հարցերը: Լսվել են հանձնաժողովների նախագահների համապատասխան հաղորդումները՝ շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքներն՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ Արցախի խորհրդարանի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա ս.թ. հոկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին:

Working Consultation at the National Assembly of NKR
On October 28, the Chairman of NKR National Assembly Ashot Ghoulyan invited the heads the standing committees and chief of staff to a working consultation. The meeting discussed issues related to the forthcoming plenary meeting of the 10th session of NKR National Assembly of the 5th Convocation. The reports of the chairmen of the relevant committees on several draft laws being in circulation were listened.
Summing up the meeting, Ashot Ghoulyan announced, that the forthcoming plenary meeting of the 10th session of the 5th convocation will take place on October 29 at 11.00.