Աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԼՂՀ Ազգային ժողովում
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 8-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի 10-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստի օրակարգի հետ կապված հարցերը: Լսվել են հանձնաժողովների նախագահների համապատասխան հաղորդումները՝ շրջանառության մեջ գտնվող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ:
Խորհրդարանի նախագահի կողմից տրվել են անհրաժեշտ հանձնարարականներ: Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ Արցախի խորհրդարանի 10-րդ նստաշրջանի երկրորդ լիագումար նիստը տեղի կունենա ս.թ. հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին:

8 октября Председатель Национального собрания НКР, Ашот Гулян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий и председателя аппарата. На совещании обсуждались вопросы, связанные с предстоящим пленарным заседанием 10 сессии Национального собрания НКР 5-го созыва.  Слушались отчеты председателей соответствующих комитетов относительно ряда законопроектов, находящихся в обращении.
Были выдвинуты соответствующие задачи со стороны Председателя парламента. Подводя итоги совещания, Ашот Гулян заявил, что второе пленарное заседание 10 сессии Национального собрания НКР, состоится 9 октября в 11.00 часов