ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Մարլեն Մուրիեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկել են հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ընդգծել Ֆրանսիայի ու Արցախի միջև ապակենտրոնացված ձևաչափով համագործակցության կարևորությունը:
Կողմերը կարևորել են Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս ու Արցախի Շուշի քաղաքների միջև բարեկամական կապերի ամրապնդումն ու համագործակցությունը մշակույթի, կրթության ոլորտներում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանը և Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:

NKR NA Chairman received a delegation of the French town of Bourg-les-Valence
October 4, 2014 NKR NA Chairman Ashot Ghoulyan met a delegation of the French city of Bourg-les-Valence headed by the mayor Marlene Mourier.
The meeting discussed the issues of development of bilateral relations between Artsakh and France and stressed the importance of decentralized cooperation format.
Both sides stressed the importance of strengthening of friendly relations and cooperation between of Bourg-les-Valence, France and Shushi, Artsakh in culture and education.
The meeting was attended by the mayor of Shushi Artsvik Sargsyan and NKR permanent representative to France Hovhannes Gevorgyan.