ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Մարլեն Մուրիեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկել են հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ընդգծել Ֆրանսիայի ու Արցախի միջև ապակենտրոնացված ձևաչափով համագործակցության կարևորությունը:
Կողմերը կարևորել են Ֆրանսիայի Բուրգ-լե-Վալանս ու Արցախի Շուշի քաղաքների միջև բարեկամական կապերի ամրապնդումն ու համագործակցությունը մշակույթի, կրթության ոլորտներում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանը և Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը:

Председатель НС НКР принял делегацию французского города Бург -ле-Валанс
4 октабря 2014 председатель НС НКР Ашот Гулян  принял делегацию французского города Бург-ле-Валанс, во главе с мэром города  Марленом Мюреем.
На встрече обсуждались вопросы развития двусторонних связей между Арцахом и Францией, акцентировалась важность децентрализованного формата сотрудничества.
Обе стороны подчеркнули важность укрепление дружественных отношений и сотрудничества  городов Бург-ле-Валанс во Франция и  Шуши в  Арцахе, в области культуры и образования.
На совещании приняли участие мэр города Шуши Арцвик Саргсян и постоянный представитель НКР во Франции Ованнес Геворгян.