Արցախի խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 29-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի ապագա ծրագրերի, խորհրդարանական ձևաչափով հարաբերությունների զարգացման հարցերը:
Ազգային ժողովի նախագահը կարևորել է Ֆրանսիայի օրենսդիրների պարբերական այցերն Արցախ, որով հնարավորություն է ստեղծվում ԼՂՀ վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության ներկայացումն միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը նշել է, որ նման այցերի միջոցով իրենք տեսնում են իրականությունը և դառնում ԼՂՀ յուրատեսակ ներկայացուցիչներն Եվրոպայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը:

29 сентября Председатель Парламента Ашот Гулян принял депутата НС Франции, председателя круга дружбы Франция-Арцах, Франсуа Рошблуа.
На встрече обсуждались будущие программы в рамках круга дружбы Франция–Арцах и развитие отношений на парламентском уровне.
Председатель Национального собрания подчеркнул важность регулярного визита представителей законодательной власти Франции в Арцах, что создает возможность объективного представления НКР на международной арене.
Председатель круга дружбы Франция-Арцах, Франсуа Рошблуа, отметил, что посредством таких визитов они видят реальность и становятся своеобразными представителями НКР в Европе.
На встрече принимала участие Председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка, Жанна Галстян.