ԼՂՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումն Աբխազիայի Հանրապետության նախագահի հետ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը՝  ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 25-ին մասնակցել է Աբխազիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի երդմնակալության արարողությանը:
Արարողությունը տեղի է ունեցել Աբխազիայի Հանրապետության կառավարության նիստերի դահլիճում՝ տարբեր պետությունների պատվիրակությունների մասնակցությամբ: ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընթերցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի՝ նորընտիր նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի պաշտոնավարման մեկնարկի հետ կապված շնորհավորական ուղերձը:
Երդմնակալության պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի է ունեցել Աբխազիայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակության հետ, որի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների հարցերը: Կողմերն ընդգծել են փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման և ընդլայնման անհրաժեշությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխարտգործնախարար Ֆելիքս Խաչատրյանը, Աբխազիայի խորհրդարանի փոխնախագահ Վաղարշակ Քոսյանը և պատգամավոր Լևոն Գալստյանը:

On September 25, NKR delegation headed by the Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan participated in the ceremony of inauguration of the newly elected President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba.
The ceremony with the participation of the delegations of different countries took place in the Government meeting hall. The NKR NA Chairman Ashot Ghoulyan read the message from the President of Nagorno-Karabakh Republic on the occasion of the inauguration of the elected President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba.
A meeting of the President of the Republic of Abkhazia with the delegation of NKR took place after the ceremony of inauguration. The issues on bilateral relations were touched upon during the meeting. Both sides expressed their belief in the necessity of further deepening and expanding of mutually beneficial cooperation.
Deputy Minister of Foreign Affairs of NKR Felix Khachatryan, as well as vice-speaker of Parliament of Abkhazia Vagharshak Kosyan and Levon Galustyan participated in the meeting.