ԱԺ նախագահի գլխավորած ԼՂՀ պատվիրակությունն Աբխազիայում է
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորած Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը սեպտեմբերի 24-ին ժամանել  է Աբխազիայի Հանրապետություն` մասնակցելու նորընտիր նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի երդմնակալության արարողությանը:
Նույն օրը` սեպտեմբերի 24-ին, ԼՂՀ պատվիրակությունն այցելել է Սուխում քաղաքի Հովհաննես Թումանյանի անվան N9 հայկական դպրոց և մասնակցել դպրոցի աշակերտների կողմից կազմակերպված տոնական միջոցառմանը:
Օրվա երկրորդ կեսին տեղի է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հանդիպումն Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վյաչեսլավ Չիրիկբայի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու հանրապետություններում պետական շինարարության գործընթացները և նշել Արցախի ու Աբխազիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնման ու խորացման մեծ ներուժը:
ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահին Աբխազիայում ուղեկցում է ԼՂՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Ֆելիքս Խաչատրյանը:

Делегация НКР во главе с председателем НС в Республике Абхазия
Делегация Нагорно-Карабахской Республики, возглавляемая председателем Национального Собрания НКР Ашотом Гуляном, 24  сентября прибыла в Республику Абхазия для участия в церемонии инаугурации новоизбранного президента этой республики Рауля Хаджимба.
В тот же день, 24 сентября, делегация НКР посетила армянскую школу N9 имени Ованеса Туманянав городе Сухум и приняли участие в торжественном мероприятии, организованном учениками школы.
Во второй половине дня  состоялась встреча председателя Национального Собрания НКР Ашота Гуляна с министром иностранных дел Республики Абхазия Вячеславом Чирикба. В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с процессами государственного строительства в двух республиках и отметили большой потенциал в расширении и углублении двусторонних отношений между Арцахом и Абхазией.
В поездке в Абхазию председателя Национального Собрания НКР сопровождает заместитель министра иностранных дел НКР Феликс Хачатрян.