ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՄԸՄ երիտասարդներին
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 29-ին ընդունել է Անգլիայի Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) երիտասարդական պատվիրակությանը:
Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է Սփյուռքի կազմակերպությունների երիտասարդական խմբերի այցերն Արցախ, որի միջոցով հնարավորություն է ստեղծվում ամրապնդել կապերն Հայրենիքի հետ:
Ապա Ազգային ժողովի նախագահը ներկայացրել է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային, մասնավորապես անվտանգային գործընթացներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ունեցած դերի, նրա հանրային-քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական կյանքի, Արցախում իրականացվող համահայկական ծրագրերի, ինչպես նաև ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացի թեմաները:

Председатель НС НКР принял группу молодежи АОСС
29 июля председатель Национального Собрания НКР принял группу молодежи Армянского Общего Спортивного Союза (АОСС) Великобритании.
Приветствуя участников встречи, глава парламента подчеркнул важность подобных визитов в Арцах, которые создают возможность укрепления связей с Родиной.
Председатель Национального Собрания выступил с докладом на тему, связанную с ролью НКР в процессах безопасности Южно-Кавказского региона, а также представил общественно-политическую и социально-экономическую жизнь страны и перспективы международного признания НКР.