ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՄԸՄ երիտասարդներին
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 29-ին ընդունել է Անգլիայի Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) երիտասարդական պատվիրակությանը:
Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է Սփյուռքի կազմակերպությունների երիտասարդական խմբերի այցերն Արցախ, որի միջոցով հնարավորություն է ստեղծվում ամրապնդել կապերն Հայրենիքի հետ:
Ապա Ազգային ժողովի նախագահը ներկայացրել է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային, մասնավորապես անվտանգային գործընթացներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ունեցած դերի, նրա հանրային-քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական կյանքի, Արցախում իրականացվող համահայկական ծրագրերի, ինչպես նաև ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացի թեմաները:

On 29 July the NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan received a group of young representatives of Armenian General Gymnastic Union (AGGU) of Great Britain.
Welcoming the participants of the meeting, the Head of the Parliament stressed the importance of such visits to Artsakh which create possibilities of strengthening the ties with the Motherland.
The National Assembly Chairman made a presentation on a topic related to the role of NKR in the regional security process in the South Caucasus as well as introduced socio-political and socio-economic life of the country and the prospects for international recognition of NKR.